• Deň v maskách 2022 🎃

• 26. októbra žiacky parlament našej školy pripravil Deň v maskách. Deti si celý deň spríjemnili nosením krásnych strašidelných kostýmov. Po obede si pozreli film a naši šikovní ôsmaci a deviataci spojili svoje sily a pripravili dokonalú strašidelnú cestu, ktorú si ich mladší spolužiaci veľmi užili. Všetkým zapojeným pedagógom ďakujeme a zároveň by sme chceli veľmi pochváliť ôsmakov a deviatakov za odvedenú prácu. Náš ,,strašidelný'' deň si môžete pozrieť na fotografiách.

• Kam na strednú v Trnavskej župe 2022 👨‍🎓

• stredu 19. októbra sa naši deviataci zúčastnili v Senici podujatia organizovaného Trnavským samosprávnym krajom: Kam na strednú v Trnavskej župe 2022, kde sa žiakom predstavilo so širokou ponukou vyše dvadsať stredných škôl a ich odborov, ktoré ponúkajú kvalitné vzdelávanie v Trnavskom kraji. Prezentovali sa gymnáziá, SOŠ, SPŠ, SZŠ, OA. Žiaci si pozreli napríklad ukážky práce a výrobkov žiakov z odboru ako kozmetik, kaderník, cukrár alebo kuchár. Konkrétne išlo o prezentáciu jednoduchých výrobkov studenej kuchyne, miešaných nápojov, denného líčenia, kaderníckych služieb alebo masáží šije a rúk. Pripravené boli aj praktické ukážky, tzv. workshopová zóna s nácvikom prvej pomoci alebo tréning poslušnosti so psami. Žiaci sa na podujatí oboznámili aj s atraktívnym systémom duálneho vzdelávania, balíkom výhod, ktorý pozostáva napríklad zo štipendia, bezplatného cestovania prímestskými autobusmi či ubytovania v internátoch.

Dúfame, že toto podujatie pomohlo žiakom pri ich rozhodovaní k správnej voľbe strednej školy.

• Svetový deň zvierat 2022/2023 🐕‍🦺

• Dňa 4. októbra sa na našej škole uskutočnila akcia ku Svetovému dňu zvierat. Žiaci na hodinách biológie a environmentálnej výchovy poznávali chránené druhy živočíchov na Slovensku. V rámci projektov, ktoré žiaci urobili, získali množstvo informácií o spôsobe života, výskyte a potrave niektorých druhov zvierat. Aj na hodinách výtvarnej výchovy žiaci druhého stupňa kreslili chránené druhy živočíchov. Nezabudli sme ani na zvieratká, ktoré potrebujú našu pomoc, a preto sme pre ne vyhlásili zbierku vecných darov.

Vyzbierané maškrty, deky, hračky pre zvieratá sme odniesli do miestneho útulku v Skalici.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli.

• Jesenný zber papiera 2022

• Vážení rodičia, milí žiaci

Dňa 25.10. 2022 t.j. v utorok sa uskutoční jesenný zber papiera. Papier do zberu je možné zaviesť aj do zberného dvora firmy VEPOS od pondelka 17.10.2022 do pondelka 24.10.2022 v čase od 12:00 do 15:30 hod. (okrem soboty a nedele).

Ďakujeme za spoluprácu.

• Rodičovské združenie 4.10.2022

• V utorok 4. októbra 2022 o 16.30 hod sa v jedálni školy uskutoční plenárna schôdza rodičovského združenia.Po jej skončení sa uskutočnia v jednotlivých triedach triedne schôdzky RZ