• Celoslovenské kolo Geografickej olympiády

• Michal Androvič, žiak 8.C triedy, zabojoval aj na celoslovenskom kole Geografickej olympiády, ktoré sa konalo v Tatranskej Lomnici. Stal sa úspešným riešiteľom celoslovenského kola GO a obsadil pekné 8. miesto spomedzi 30 účastníkov v kategórii E /8. a 9. ročník/. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

• Skanzen v Strážnici

• V pondelok 23.5.2022 žiaci našej školy z triedy 2.A a 2.D v rámci ŠKD navštívili Skanzen v Strážnici s programom pre deti "Abeceda remesiel". Deti sa tak mohli oboznámiť s remeslami, výrobnými činnosťami a prácami, ktoré sa spájali so životom na dedine. Vyskúšali si, ako sa opracovávalo drevo, mohli vidieť ťažného koníka pri práci a aj iné domáce zvieratká. V tvorivých dielničkách si mohli niečo vyrobiť a tiež pre svojich najbližších niečo nakúpiť. Veríme, že si z tejto návštevy Skanzenu odniesli aj zopár nových informácií a mali pekný zážitok.

• Plavecký výcvik

• 54 tretiakov absolvovalo plavecký výcvik v plavárni v Senici v mesiacoch apríl, máj v rozsahu 18 hodín. Všetci sa naučili plávať, ti čo vedeli sa zdokonalili a preto dostali na záver Mokrý diplom. Najlepší traja plavci každej skupiny boli ocenení medailou Hlavnou odmenou pre všetkých boli spoločne strávené chvíle hier v bazéne a na tobogánoch.

• Prvá pomoc

• Dňa 12.5. žiaci 7. ročníka absolvovali v rámci predmetu biológie nácvik prvej pomoci na Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Mohli si nacvičiť stabilizovanú polohu, masáž srdca u dospelého človeka ako aj u novorodenca. Taktiež si osvojili zručnosti pri odstraňovaní cudzieho telesa z dýchacej sústavy a ďalšie úkony prvej pomoci, ktoré môžu pomôcť zachrániť život alebo zdravie človeka.

• Slávik Slovenska

• V utorok 10.5. 2022 sa v koncertnej sále ZUŠ v Skalici, opäť uskutočnilo po dvojročnej prestávke okresné kolo v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Tento ročník bol jubilejný. Už 30 rokov sa z hrdielok našich detí ozývajú krásne ľudové piesne. Aj naša škola mala v tomto jubilejnom ročníku dvoch zástupcov. A to v druhej kategórii Filipa Štefanišina zo 4.B triedy a v tretej kategórii Viliama Farkaša zo 7.A triedy. Konkurencia bola veľká, ale napriek tomu sa Filipovi podarilo získať krásne 2. miesto. Za čo mu gratulujeme a prajeme obom chlapcom nech sa im darí ,aj naďalej rozvíjať toto krásne kultúrne dedičstvo.

• Víťazstvo na McDonalds Cupe.

• Okresné kolo v minifutbale žiakov a žiačok I. stupňa základných škôl sa uskutočnilo 6. mája na multifunkčnom ihrisku ZŠ Vajanského v Skalici. Šesť zúčastnených družstiev hralo v dvoch skupinách a po semifinálových zápasoch sa víťazi stretli vo finále. V tomto sa opäť stretli naši chlapci a dievčatá  so súperom zo ZŠ Vajanského. Podobne, ako v prvom zápase v skupine sa nám po dramatickom priebehu podarilo zvíťaziť a získať nielen víťazný pohár , ale aj postup na krajské finále do Trnavy. O tento mimoriadny úspech sa zaslúžili Anetka Sládková, Tamarka Janečková, Lukáš Gondec, Adam Szuhaj, Dalibor Matejka, Peter Seršeň, Alex Senka, Alex Sovič, Matiáš Vaško a najlepší strelec turnaja- Lukas Heštera. Našim úspešným reprezentantom gratulujeme a budeme im držať palce na krajskom finále v Trnave !

• Exkurzia – výstava Tutanchamón, Brno

• „Z ktorej dynastie pochádzal faraón Tutanchamón?“

„Z osemnástej,“ bez váhania odpovie šiestak, ktorý sa zvyčajne o dejepis nijako intenzívne nezaujíma. Expozícia Tutanchamón však evidentne našich piatakov a šiestakov obohatila a rozšírila ich historické poznanie. Vybrali sa na ňu na brnianske výstavisko v príjemný májový deň 5. 5. 2022. Výstava, ako bolo avizované, ponúkla deťom zaujímavý pohľad do histórie starovekého Egypta a zároveň priblížila literárne a výtvarné stvárnenie egyptských mýtov, s ktorými sa žiaci oboznamujú na hodinách literatúry. Deti zaujal nešťastný osud mladučkého faraóna, fascinujúci pohľad na poklady z jeho hrobky a zaujímavé audio-vizuálne spracovanie sprievodného slova.

V závere výpravy za poznaním sme nezanedbali ani svoje vyhladnuté brušká a exkurziu k spokojnosti všetkých zakončili na obede v McDonald's.