• Deviataci v parlamente 2023 🏛️

• V pondelok 18. 9. 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníkov zúčastnili exkurzie do NR SR. V sprievode pracovníčky NR SR mali možnosť nahliadnuť do priestorov, kde naši zákonodarcovia navrhujú a schvaľujú zákony. Prehliadku začali vo vestibule pri štátnych symboloch a buste J. M. Hurbana. Vďaka pútavému výkladu pani Kittlerovej mali žiaci možnosť obohatiť si svoje poznatky z oblasti politickej histórie Slovenska, pripomenuli si významné osobnosti našej histórie - Ľ. Štúra a M. R. Štefánika a získali tiež nové vedomosti o štruktúre, organizácii a práci zákonodarného zboru v minulosti i súčasnosti.

• ŠKD a týždeň mobility 2023 🚃

• Aj Školský klub detí sa zapojil do Európskeho týždňa mobility. Pani vychovávateľky si pre deti pripravili rôzne pohybové aktivity ako: Beh zdravia - deti si zabehali okolo školy, Hýbe sa celý školský klub - rozhýbali si telo pri detských pesničkách a Interaktívny chodník, kde sa deti vyšantili pri pohybových hrách.

• Majstrovstvá školy v stolnom tenise 2023 🏓

• Stáva sa už tradíciou na našej škole, že v rámci EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY organizujeme majstrovstvá školy v stolnom tenise. Tie tohtoročné prebiehali výberovými a kvalifikačnými zápasmi počas prestávok, ktoré určili šesticu chlapcov a dievčat, ktorí sa zúčastnili záverečného finále. To sa uskutočnilo vo štvrtok 21.9.2023 v priestoroch veľkej telocvične. Po bojoch v skupinách a následných semifinálových zápasoch sa rozhodlo o tom, kto bude bojovať o „medailové“ umiestnenia. V kategórii dievčat úlohu favoritky potvrdila Tamara Sládková a v kategórii chlapcov zvíťazil prekvapujúco, ale zaslúžene Lukáš Dvorský. Turnaj potvrdil, že v stolnom tenise budeme bojovať o popredné umiestnenia na školských majstrovstvách okresu družstiev v oboch kategóriách nielen v tomto roku, ale aj v budúcnosti.

Konečné poradie:

Žiačky:

1.T. Sládková 9.C ,

2. A. Čmiková 9.A

3. V. Plakinger 6.B

4. A. Sládková 6.C

5. K. Ozánová 9.A

6. K. Hmurčík- Solárová 6.C

Žiaci:

1. L. Dvorský 5.C ,

2. R. Vodička 9.A

3. L. Gondec 6.C

4. S. Šeba 9.C

5. A. Kašpar 7.A

6. P. Buček 5.B

• Športový deň v ŠKD 🏃

• Školský klub usporiadal už hneď v prvé dni zábavné popoludnie plné hier, kde sa deti hrali a šantili pri športovo - zábavných hrách.

• Čistíme školský dvor 🚮

• ,,Ak sa chceme hrať, môžeme si spolu aj upratať !"

Tento slogan sa niesol v ŠKD. Deti spolu s pani vychovávateľkami čistili školský dvor od vecí, ktoré tam nepatria.

• Prvý deň v škole školský rok 2023/2024 🏫

• Do nového školského roka sme vykročili veselo a svižne - so spevom, tancom, riekankami. Náš deviatak Lukáš z pozície veľkého školáka privítal na školskom dvore prváčikov, pre ktorých si pripravili starší spolužiaci krátky hudobný program. Malým žiačikom a ich rodičom sa prihovorila aj pani riaditeľka a než nedočkaví drobci išli prvýkrát vyskúšať školské lavice, uviazali ich zástupcovia tradičný symbol prvákov - novú stuhu na obrej ceruzke. Farebnosť stúh je zároveň symbolom pestrosti vzdelávacích a záujmových možností našej školy, ktorá do nového roka vstupuje s ďalšími plánmi a víziami obohatiť vyučovací proces o atraktívne a prínosné aktivity. Všetkým žiakom želáme šťastné vykročenie do nového školského roka, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkov veľa energie, nápadov a výborných výsledkov práce a rodičom veľa trpezlivosti, ústretovosti a najmä radosti z úspechov svojich ratolestí.