• Geografická exkurzia COSMOS DISCOVERY 🧑‍🚀

• Vyučujúce geografie si pre žiakov našej školy , so záujmom o geografiu a hlavne vesmír, ako odmenu za úspešné zvládnutie 1. polroku, pripravili na 1. februára exkurziu do Bratislavy na výstavisko Incheba, kde sa konala výstava COSMOS DISCOVERY.

O túto výstavu, ktorá vznikla v spolupráci s NASA bol zo strany žiakov veľký záujem a celkovo sa zúčastnilo 54 žiakov 5. až 9. ročníka.

Počas výstavy sa žiaci zoznámili s najdôležitejšími míľnikmi histórie ľudstva, s najnovšími projektami aj víziami. Žiaci si pozreli stovky originálnych exemplárov, ktoré boli vo vesmíre alebo reálne modely kozmických lodí, raketoplánov, skafandrov, vesmírneho jedla, videli lunochod, veliteľskú kabínu vesmírnej lode APOLLO, riadiace moduly, pristávacie moduly, prvé zvieratká a prvých kozmonautov vo vesmíre, vstúpili na palubu vesmírnej stanice MIR, ISS a mnohé iné zaujímavosti. Žiaci nielen pozerali na exempláre, ale aj počúvali výklad cez aplikáciu SmartGuide.

Následne žiaci pracovali na vedomostnom kvíze, kde si overili získané poznatky, prípadne si vyskúšali najmodernejšiu virtuálnu realitu v cosmos campe.