• Hurbanov pamätník - obvodné kolo 🎤

• V utorok 12. 3. sa v priestoroch ZUŠ Skalica uskutočilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Našim žiakom sa podarilo presvedčiť odbornú porotu o ich recitačnom talente a vo veľkej konkurencii vybojovali pódiové umiestnenia v recitácii poézie aj prózy.

V prvej kategórii v prednese poézie získala 2. miesto Ivana Ivánková (3.C) a v prednese prózy sa na 3. mieste umiestnil Matúš Jurčík (4.B.)

Zahanbiť sa nenechali ani naše staršie žiačky. V druhej kategórii v prednese poézie získala 2. miesto Judith Poláková (6.C). V tretej, konkurenciou najviac nabitej kategórii, sa v prednese poézie na 2. mieste umiestnila Alexandra Juráčková (9.C) a v prednese prózy Renáta Kutalová (9.C) na 2. a zároveň postupovom mieste.

Všetkým našim recitárom srdečne gratulujem a želáme im ďalšie úspechy. Ďakujeme aj pani učiteľkám, ktoré ich pripravovali, a Renátke prajeme veľa šťastia na okresnom kole!

• Farby jesene 2024 🎨

• Dňa 22.2.2024 sa konalo v Mestskej knižnici v Skalici vyhodnotenie výtvarno-literárno-fotografickej súťaže ,,Farby jesene". Odovzdávanie cien bolo spojené s vernisážou ocenených prác. Žiaci boli odmenení diplomom a milými darčekmi. Medzi ocenených žiakov patrili:

1. ročník-Ester Bučková, Liliana Horváthová, Hana Drábková

2. ročník-Lucia Ivanová

3. ročník-Terézia Peričková

6. ročník -Judith Poláková, Lukáš Hypl, Yevheniia Lenka

7. ročník-Eliška Beneková

Blahoželáme!

• Oblastné kolo midi volejbalu 🏐

• 28.2.2024 sa uskutočnilo oblastné kolo midi volejbalu, odkiaľ si naše dievčatá odnášajú prvé miesto!

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom postupovom kole!

• Hurbanov pamätník od školského až na okresné 💬

• 20. február sa v našej škole niesol v znamení prednesu poézie a prózy.

Viac ako 30 žiakov z 2. - 4. ročníka sa s radosťou zúčastnilo školského kola a zmeralo si svoje recitačné schopnosti v rámci dvoch kategórií. Všetci súťažiaci boli dokonale pripravení a porota zložená z pani učiteliek mala neľahkú úlohu. Prvou a zároveň postupujúcou žiačkou na okresné kolo v kategórii POÉZIA sa stala Terezka Šantavá z 3. C triedy. Druhé miesto obsadila Ivanka Ivánková z 3. C triedy a na 3. mieste sa umiestnila Hanka Opatovská zo 4. B.

Prvým a zároveň postupujúcim žiakom do okresného kola v kategórii PRÓZA sa stal Matúš Jurčík zo 4. B. Druhé miesto si právom zaslúžila Simonka Gajdová z 2. A a tretie miesto patrí Stele Šrámkovej zo 4. D.

Zvyšní žiaci a žiačky si zaslúžia veľkú pochvalu. Všetkým recitátorom úprimne gratulujeme.

V stredu 22.2. sa v koncertnej sále ZUŠ uskutočnilo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali žiačky – Tereza Šantavá z III. C triedy, Stella Šrámková zo IV.D triedy a Judith Poláková zo VI.C triedy. Atmosféra na súťaži bola veľmi príjemná a dievčatá odchádzali s veľkými úspechmi a ocenením. Stellka Šrámková získala krásne 3. miesto a Terezka Šantavá 1. miesto s postupom do krajského kola, ktoré sa bude konať v Trnave. Všetkým dievčatám blahoželáme a ďakujeme za vynaloženú námahu.

Terezke želáme veľa šťastia v Trnave.

• Talentová show 2024 🏆

• 19. 2..2024 sa na našej škole konala „Talentová show“, ktorá priniesla možnosť každému žiakovi našej školy ukázať svoj talent. Všetci súťažiaci predviedli skvelé vystúpenia. Vyhodnotili sme najlepších spevákov, tanečníkov a vypočuli sme si krásne vystúpenia žiakov, ktorí sa venujú hre na hudobný nástroj. Za celkové najlepšie vystúpenia ocenenie získali:

1. Sofia Studeničová

2. Eliška Beneková

3. Tommy Hádlík

Každú kategóriu sme vyhodnotili aj samostatne a vybrali tie najlepšie čísla.

Hra na hudobný nástroj:

1. stupeň – Florian Holúbek, Krištof Hladký a Martin Vítek

2. stupeň – Sofia Studeničová, vystúpenie Dávida Kuchariča s Alicou Čmikovou a Filip Vojtašovič

Spev:

1. stupeň - Matias Míša, vystúpenie Simony Gajdovej s Antóniou Holúbkovou a Oleksandra Lemak

2. stupeň – Eliška Beneková, Tadeáš Škrovánek a Dávid Kucharič so spolužiakmi z 9.A

Tanec:

1. stupeň – Michaela Jozefovičová a Lucia Baumannová

2. stupeň – Tommy Hádlík, Martin Búlik a vystúpenie dievčat z 8.A a 9.C – Klaudia Reháková, Adina Cudzišová, Alexandra Jánošíková a Petra Drábková

Ďakujeme všetkým zúčastneným žiačkam a žiakom!

Členom žiackeho parlamentu patrí taktiež veľké poďakovanie za pomoc pri organizovaní podujatia (Klaudia, Lukáš, Janko, Matyáš a Erik) -ĎAKUJEME!

• Ypsilon- slovina je hra 🔠

• Ypsilon je celoslovenská súťaž zo slovenského jazyka, ktorej sa zúčastnilo aj 42 žiakov 1. stupňa z našej školy.

Úspešnými riešiteľmi bolo až 36 žiakov.So 100% úspešnosťou skončili 9 žiaci:

1. ročník- Drinková Laura, Novomestský Peter, Bučková Ester, Čermáková Michaela,

2. ročník- Kováč Richard, Ivanová Lucia, Flajžíková Marína,

3. ročník- Kanský Tomáš, Ivánková Ivana.

Všetci žiaci boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

Blahoželáme!